Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pedał dla streamerów to najnowszy gadżet firmy Elgato

Trzy „nożne” przyciski.

Firma Elgato zaprezentowała interesujący gadżet na streamerów - i nie tylko. Urządzenie o nazwie Stream Deck Pedal składa się z trzech przycisków, które obsłużymy stopami.

Całość wyceniono na niecałe 90 dolarów (ok. 366 zł). Sprzęt pozwala uruchamiać efekty wizualne podczas transmisji, zmieniać sceny czy nawet przełączać kamery.

To jednak nie wszystkie zastosowania, ponieważ przyciski przypiszemy dość swobodnie, a towarzyszący zapowiedzi materiał wideo pokazuje między innymi, że boczne pedały przydadzą się choćby do wychylanie zza ściany w Escape from Tarkov.

Są też inne zastosowania, a producent mówi między innymi o kontrolowaniu spotkań na Zoomie czy nawet funkcji malowania w Photoshopie.

Inną opcją jest kolejkowanie „nożnych” poleceń, wykonywanych następnie jednocześnie. Całość zapowiada się szczególnie przydatnie choćby dla muzyków, która to kategoria streamowania jest coraz popularniejsza w serwisie Twitch.

Stream Deck Pedal wyposażono w antypoślizgowe nóżki, by sprzęt nie przemieszczał się pod biurkiem. Najwyraźniej można też wymieniać sprężyny, by kontrolować nacisk potrzebny do wciśnięcia przycisku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze