Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - ligi (co to jest liga), tryb hardcore

Tryby gry.
Path of Exile - ligi

Każdy gracz podczas tworzenia dowolnej postaci w Path of Exile musi określić, w jakiej lidze, czyli trybie gry rozpoczęta zostanie przygoda. Wybór ten jest kluczowy, gdyż (nie licząc pewnych cech) nie da się go potem zmienić.

W grze dostępne są następujące ligi:

  • Standard (1) - standardowa liga, która nie posiada żadnych modyfikatorów rozgrywki. W lidze tej wybrać można także tryb hardcore, w którym postać nie może zginąć ani razu - gdy zginie, przeniesiona zostanie do standardowej ligi.
  • Tymczasowa liga (2) - tymczasowa liga, która posiada określone modyfikatory rozgrywki, jak np. wprowadzenie nowych typów wrogów czy mechanik. Tymczasowa liga trwa średnio 3 meisiące. Aktualnie (styczeń 2020) rozgrywana jest liga Metamorph
  • Tymczasowa liga w trybie hardcore (3) - liga działająca na tych samych zasadach co poprzednia, z tą różnicą, iż postać nie może w niej zginąć ani razu. Gdy tak się stanie, postać automatycznie przeniesiona zostaje do tymczasowej ligi.

Dodatkowo, w każdej lidze wybrać można też opcję Solo Self-Found (4) . Sprawia to, iż gracz nie może handlować z innymi członkami rozgrywki ani łączyć się w grupy z innymi - innymi słowy skazany jest na pozyskiwanie ekwipunku w pojedynkę. Tryb ten przeznaczony jest dla najbardziej wytrwałych graczy, choć w każdej chwili można go zmienić na standardowy - zmiany tej jednak nie da się potem cofnąć.

Następnie: Path of Exile - jak zdobywać doświadczenie, punkty XP

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - odblokowanie i używanie zdolności

Komentarze