Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Paradox Interactive skasowało cztery projekty w zeszłym roku

Firma chce zmienić wizerunek i wydawać tylko dopracowane produkcje.

W rozmowie z serwisem Gamespy, szef Paradox Interactive przynał, że firma wyciągnęła wnioski z zeszłorocznej premiery Gettysburg: Armored Warfare. Strzelanka była pełna błędów, które skutecznie uniemożliwiały grę.

„Anulowaliśmy cztery projekty. To stało się po premierze Gettysburg. Przyjrzeliśmy się opracowywanym produkcjom i stwierdziliśmy, że nie pasują do standardów, które aktualnie panują w firmie, więc nie będą dalej rozwijane. Nie wydamy już więcej tytułów, w które nie da się grać po premierze” - obiecuje Frederik Wester.

Fredrik Wester

Prezes komentował także ogólną sytuację firmy. Stwierdził, że wydawca miał „ciężkie lato”, ale dobre wyniki Magicka i Crusader Kings 2 spowodowały, że Paradox może pozwolić sobie na anulowanie kilku tytułów. Szwedzi otworzyli także nowy dział, zajmujący się kontrolą jakości i liczą na zmianę reputacji.

„To nie zdarzy się z dnia na dzień. Zmiana jakości jest jak manewrowanie tankowcem - wymaga czasu. Ale wszystkie nasze wysiłki zaowocują w przyszłości, już nie możemy się doczekać, by pokazać, co zrobiliśmy” - dodał Frederik Wester.

W portfolio Paradox Interactive znajdują się m.in. Cities in Motion, Europa Universalis, Hearts of Iron, King Arthur czy Majesty, Mount & Blade.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze