Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Papo & Yo w kwietniu ukaże się na Steamie

Zręcznościowa metafora dzieciństwa oparta jest na autentycznych wydarzeniach z życia autora.

Twórca niezależnej gry zręcznościowej Papo & Yo zdradził w rozmowie z serwisem Game Informer, że produkcja ukaże się na Steamie w przyszłym miesiącu, 18 kwietnia.

Tytuł Vandera Caballero to zręcznościowa metafora dzieciństwa i dorastania w cieniu przemocy rodzinnej, oparta na autentycznych wydarzeniach z życia autora. Akcja rozgrywa się w brazylijskiej faweli, a główny bohater - Quico - uciekł z domu, w którym żył z nadużywającym alkoholu i brutalnym ojcem. Zagadki logiczne i zręcznościowe rozwiązujemy, wykorzystując elementy otoczenia.

Grę po raz pierwszy zaprezentowano na targach E3 w 2011 roku. Projekt studia Minority dotychczas ukazał się jedynie na PlayStation 3.

Papo & Yo to jedna z kilku gier niezależnych, które w najbliższym czasie pojawią się na Steamie. Wcześniej informowaliśmy o Don't Starve oraz Dust: An Elysian Tail czy Fez.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły