Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W kwietniu na Steamie zadebiutują gry Don't Starve oraz Dust: An Elysian Tail

AKTUALIZACJA: Dust: An Elysian Tail ukaże się na Steamie 24 maja.

Aktualizacja: Dean Dodrill, animator pracujący przy Dust: An Elysian Tail poinformował na Twitterze, że gra zadebiutuje w usłudze dystrybucji cyfrowej Steam już 24 maja.

*

Oryginalna wiadomość: Już 24 kwietnia na Steamie pojawi się pełna wersja niezależnej gry od twórców Mark of the Ninja - Don't Starve. Prawdopodobnie jeszcze w tym samym miesiącu w dystrybucji cyfrowej pojawi się także Dust: An Elysian Tail, dotychczas wydane jedynie na Xboksa 360.

Premierę Dust: An Elysian Tail na PC potwierdzili podczas targów PAX East twórcy: Dean Dodrill i Alex Kain. Kwietniową datę premiery należy traktować jako „wstępną”.

Konsolową wersję wydano w sierpniu zeszłego roku. Głównym bohaterem jest tytułowy Dust, który cierpi na amnezją i stara się rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości. Akcja produkcji toczy się w świecie Falana, a rozgrywkę obserwujemy z boku, w dwóch wymiarach.

Dokładniejszą datę premiery podali twórcy ze studia Klei Entertainment. Ich Don't Starve ukaże się na Steamie już 24 kwietnia. Za produkcję zapłacimy 15 dolarów (ok. 48 zł).

W Don't Starve gracz budzi się w losowo generowanym lesie, pełnym niebezpieczeństw i przeciwników. Głównym zadaniem jest dbanie o potrzeby postaci, takie jak prowiant czy schronienie. Wraz z pogarszającym się stanem zdrowia bohater powoli popada w szaleństwo, a w lesie pojawiają się potwory - wytwór chorej wyobraźni.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły