Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pad do PS5 pozwoli „poczuć” dialogi w remake’u The Last of Us

Ułatwienie dla osób niedosłyszących.

Twórcy The Last of Us jawnili, że w nadchodzącym remake’u pierwszej części gry wibracje kontrolera będą reagować na wypowiadane kwestie postaci.

Jak informuje serwis Polygon, jest to ułatwienie opracowane z myślą o osobach niedosłyszących. „Funkcja wykorzystuje haptyczne wibracje kontrolera DualSense przy odtwarzaniu dialogów. W ten sposób niedosłyszący gracz może poczuć, z jakimi emocjami została wypowiedziana dana kwestia i dzięki temu lepiej wyobrazić sobie dialog.” - przekazał Matthew Gallant, reżyser TLoU Part 1.

Deweloper dodał również, że ułatwienie przyda się również osobom niedowidzącym oraz z zaburzeniami motorycznymi. Największym ułatwieniem w grze ma być jednak pełen komentarz głosowy do przerywników filmowych. Studio Descriptive Video Works przygotowało nagrania profesjonalnego lektora, który będzie opisywał daną scenę dla osób niedowidzących. Komentarz zostanie przetłumaczony na wszystkie języki, które będzie obsługiwać gra.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze