Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last of Us Part 1 dostało „serialowe” przedmioty na PS5

W ramach aktualizacji.

Nowa aktualizacja remake’u The Last of Us Part 1 na PlayStation 5 wprowadza do gry przedmioty kosmetyczne inspirowane tym, co Ellie nosi w serialu „The Last of Us”.

Łatka jest już dostępna do pobrania, zajmując się nie tylko łataniem błędów, ale wprowadzając także dwie koszulki, które widzieliśmy na ekranach telewizorów w adaptacji. Pierwsza pozycja to niebieski t-shirt z motywem „The Wire” (powyżej), znanym w Polsce jako „Prawo ulicy” - to inna słynna pozycja HBO.

Drugi element garderoby jest już bliżej związany z samym serialem „The Last of Us”, więc poniższe wyjaśnienia mogą stanowić - drobny - spoiler na temat wydarzeń.

Dzięki aktualizacji Ellie może założyć bowiem koszulkę z logo Mortal Kombat 2 (poniżej). Widzowie produkcji HBO mogą dowiedzieć się, że Ellie jest fanką słynnej serii bijatyk oraz Mileeny. To jedna z niewielkich różnic w porównaniu z grą, gdzie bohaterka mówiła o fikcyjnej produkcji pod tytułem The Turning, gdzie pojawiała się postać o imieniu Angel Knives.

Poza tym przygotowano szereg zmian i poprawek błędów. Wśród bardziej interesujących wpisów na liście opublikowanej na oficjalnej stronie można znaleźć na przykład fakt, że wrogowie nie będą już błagać o życie, jeśli gracze nie mogą do niech dotrzeć. Niektórzy przeciwnicy nie będą już też odporni na miotacze ognia, co brzmi dość zabawnie.

Kij baseballowy powinien zadawać Klikaczom obrażenia na równi z innymi dwuręcznymi broniami, towarzysze nie powinni umierać w przypadkowych momentach, strzelba strzela szybciej, a naciągnięcie cięciwy łuku... nie zmniejsza celności innych elementów arsenału.

Read this next