Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Overwatch 2 zmienia rangi, by gracze „nie czuli się, jak na egzaminie”

Zmiana reguł.

Blizzard opisał zmiany, jakie planuje wprowadzić w Overwatch 2 w rywalizacji rankingowej. Wzorem choćby CS:GO, rangi umiejętności (RU) zostaną zastąpione szerszymi „dywizjami kategorii”.

„Podjęliśmy decyzję o usunięciu RU jako wartości liczbowej, aby złagodzić wrażenie utknięcia na określonej randze. Widząc, jak RU rośnie i maleje po każdym meczu, można poczuć się jak na egzaminie, który zaliczamy lub oblewamy po jednym pytaniu - wyjaśnia firma.

Nadal nie zabraknie podziału na kategorie opisujące umiejętności - od brązowej po arcymistrzowską. Każda będzie miała 5 dywizji: od 5 (najniższej) do 1 (najwyższej). W porównaniu z systemem pierwszego Overwatch, każda dywizja reprezentuje w przybliżeniu zakres 100 RU. Gracze mogą spodziewać się aktualizacji Rywalizacji co 7 zwycięstw lub 20 porażek, zamiast co każdy mecz.

Pomeczowe podsumowanie

Początkowa ranga dla nowych graczy zostanie ustalona nie po 5 meczach, ale właśnie po pierwszych 7 zwycięstwach lub 20 porażkach. Również powracający gracze będą musieli ponownie przejść przez ten proces, choć mogą zaczynać z wyższego pułapu.

Overwatch 2 będzie darmowe, co otwiera szersze pole do popisu dla cheaterów, ponieważ założenie nowego konta nie będzie problemem. Aby temu przeciwdziałać, już wczoraj wyjaśniano, że gracze będą musieli dodać numer telefonu do konta Battle.net, a także rozegrać 50 meczów Szybkiej Gry, by odblokować rywalizację rankingową.

Wrócą punkty Rywalizacji: 10 za zwycięstwo i 3 za remis. Zdobycie 3 tys. punktów pozwoli odblokować złotą broń dla wybranego bohatera, w tym nowych postaci. Blizzard przygotowuje też rozbudowane statystyki po zakończeni meczu oraz przebudowaną tablicę wyników w toku potyczki - bez medali czy poziomów konta.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Overwatch 2

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze