Skip to main content

Overwatch 2 nagra i przeanalizuje wszystkie rozmowy głosowe

W poszukiwaniu toksyczności.

Blizzard opisał w szczegółach „Matrycę Obronną”, która ma pomóc w walce z oszustami i niewłaściwym zachowaniem w Overwatch 2. Częścią systemu będzie nagrywanie komunikacji głosowej w grze.

Dzisiaj opisywaliśmy już szerzej Wprowadzenie dla Nowych Użytkowników (WDNU), a więc rozwiązanie odblokowujące treści wraz z rozgrywaniem kolejnych meczów. To powinno zniechęcić cheaterów - w obawie przed utratą konta, w które zainwestowali sporo czasu.

Są jednak także inne metody, w tym transkrypcje audio, które przeanalizuje sztuczna inteligencja. System pojawi się kilka tygodni po premierze. Blizzard zamierza nagrywać rozmowy prowadzone w grze, a następnie automatycznie „przepisywać” je na tekst.

„Gdy nagranie audio zostanie przepisane na tekst, jest szybko usuwane, ponieważ jedynym przeznaczeniem tych danych jest wykrycie potencjalnie szkodliwych zachowań. Plik tekstowy jest usuwany nie później niż 30 dni po transkrypcji audio” - precyzuje studio.

„System opiera się na zgłaszaniu przez graczy niestosownych zachowań, gdy tylko napotkają je w grze, ponieważ nie przechowujemy danych czatu głosowego przez długi czas. Oznacza to, że powinniście jak najszybciej zgłaszać szkodliwe zachowania w grze - apeluje Blizzard.

Zobacz także