Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ouya: 73 procent posiadaczy konsoli nie kupiło jeszcze żadnej gry

Dominują darmowe tytuły i wersje demonstracyjne.

Julie Uhrman, szefowa firmy Ouya przyznała, że 73 procent posiadaczy konsoli nie zdecydowało się jeszcze na zakup żadnej gry.

Taaaaka sprzedaż

Gracze korzystający ze sprzętu z Androidem w pełni korzystają z biblioteki darmowych tytułów i wersji demonstracyjnych - mówiła menedżerka w rozmowie z serwisem The Verge. Dodała także, że w przypadku 13 z 20 najpopularniejszych tytułów, 8 procent graczy decyduje się na zakup pełnej wersji.

- Jest wielu twórców aplikacji mobilnych i społecznościowych, którzy zabiliby za te 8% - dodała. - Te liczby będą rosły, gdy coraz więcej graczy zdecyduje się na zakup konsoli i przyciągniemy więcej deweloperów. Myślę, że pod koniec roku usłyszymy od kilku twórców, że zarobili na Ouya więcej niż milion.

Uhrman wypowiedziała się także na temat ostatnich wiadomości, w których producenci gier na urządzenie z Androidem donosili o słabych wynikach sprzedaży.

- To dla mnie obraźliwe, gdy słyszę, że deweloperzy nie mogą zarobić na Ouya - odpowiedziała. - Konsola jest na rynku tylko od miesiąca, a twórcy mają dostęp do sprzętu od sześciu miesięcy. Na razie podoba nam się to, co widzimy, tak samo jak podoba się to deweloperom i graczom.

Ouya to niewielkie urządzenie, bazujące na systemie Android 4.0, napędzane procesorem Tegra 3, podłączane do telewizora, z wbudowanym WiFi i Ethernetem. Całość uzupełnia kontroler.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze