Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Opublikowano aktualizację Xbox One z wiadomościami głosowymi

Szersze wsparcie Smartglass.

Posiadacze Xbox One mogą już pobrać najnowszą aktualizację konsoli, wprowadzającą między innymi możliwość wysyłania wiadomości głosowych.

Co więcej, użytkownicy otrzymują opcję nagrywania i wysyłania komunikatów także pomiędzy generacjami - X360 i Xbox One. Funkcja dostępna jest w aplikacji z wiadomościami, po podwójnym wciśnięciu przycisku Xbox.

Inna nowość to możliwość włączania i wyłączania konsoli za pośrednictwem telefonu czy tabletu z aplikacją Smartglass.

Podczas pierwszej konfiguracji sprzętu wybierzemy teraz także ustawienia oszczędności prądu. Domyślnie konsola po wyłączeniu przechodzi w stan czuwania, nasłuchując poleceń głosowych i pobierając pliki z sieci. Teraz możemy zdecydować jednak, by „całkowicie” wyłączyć sprzęt, rezygnując z tych opcji.

Nadal trwają prace nad dedykowanymi serwerami dla grupowych rozmów, ale funkcja ta nie jest jeszcze gotowa do publikacji dla wszystkich użytkowników.

Kontakt pomiędzy generacjami
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze