Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gothic Remake znów uderza w nostalgię. Gra dostała oficjalną okładkę

Wracają znane twarze.

Gothic Remake od Alkimia Interactive w końcu doczekał się oficjalnej, odświeżonej okładki. Powracają na niej znane twarze i elementy z oryginału, lecz o jakiejkolwiek formie prezentacji gameplayu wciąż musimy tylko marzyć.

Przedstawiamy nową okładkę Gothic Remake!” - czytamy w wiadomości dla fanów. „Grafika ta oddaje ducha oryginału, będąc jednocześnie znacznie bardziej szczegółowa i wierna w każdym jego aspekcie. W tym sensie wpasowuje się w założenia naszego remaka”. Oto okładka w pełnej okazałości, wraz z oryginałem dla porównania.

Weteranii serii dostrzegą zapewne, że okładka zawiera pewne nowości względem dzieła Piranha Bytes. W centrum widzimy oczywiście czwórkę najwierniejszych towarzyszów głównego bohatera, choć każdy z nich - może z wyjątkiem Gorna - przeszedł pewną metamorfozę: Miltenowi wyrosła na głowie bujna czupryna, Lester awansował najwyraźniej na strażnika świątynnego, a Diego wypił magiczny eliksir na zmarszczki.

Grafika niewątpliwie przypadła w gusta fanów, choć część z nich wydaje się już nieco zirytowana faktem, że deweloperzy wciąż nie zaprezentowali żadnego materiału z prezentacją gameplayu. W sierpniu zeszłego roku opublikowano krótki spacer po Starym Obozie, a w przeciągu ostatnich miesięcy w sieci pojawiały się tylko grafiki przedstawiające odświeżonych przeciwników i ważniejsze postacie.

Robię się naprawdę zmęczony przez to zarzucanie nas grafikami koncepcyjnymi. Minęły już prawie 3 lata, a my wciąż nie zobaczyliśmy żadnego sensownego gameplayu” - pisze jeden z graczy na Steamie.

Zobacz na YouTube

Gothic Remake powinien zadebiutować na PC i konsolach obecnej generacji jeszcze w tym roku, oferując dobrze znany świat z oryginału, ale w całkowicie odświeżonym wydaniu. Twórcy zapowiedzieli niedawno, że przygotowali dla graczy wyjątkowy prezent. Oby nie mieli na myśli tylko okładki.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Gothic Remake

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze