Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gothic Remake na nowym zwiastunie. Nostalgiczny powrót do Starego Obozu

Świąteczny prezent od twórców.

Twórcy Gothic Remake postanowili złożyć graczom świąteczne życzenia, publikując przy okazji nowy teaser gry. W krótkim materiale zaprezentowano widok na okolicę chatki Diego wraz z odświeżonym motywem muzycznym Starego Obozu.

Deweloperzy z Alkimia Interactive trzymają się ustalonych wcześniej założeń, wedle których lokacje remake’u mają pozostać podobne do tych z oryginału. W materiale widzimy więc ścieżkę prowadzącą do bramy odgradzającej zamek od Zewnętrznego Pierścienia. W kadrze zmieściła się także chatka Diego - przyjaciela protagonisty - oraz charakterystyczna dla Starego Obozu wieża.

Usłyszeć możemy również klimatyczną ścieżkę dźwiękową autorstwa Kai’a Rosenkranza - kompozytora soundtracku z oryginału. Motyw przygrywający podczas przechadzki po obozie urozmaicono nowym zestawem instrumentów, a sama melodia sprawia wrażenie odrobinę lżejszej i radośniejszej od pierwowzoru.

Nie otrzymaliśmy niestety nowych informacji odnośnie postępów prac nad grą. Pierwotnie zakładana data premiery wskazywała na 2023 rok, choć od czasu pierwszej zapowiedzi zdecydowano się na wiele zmian, które mogą ostatecznie przedłużyć czas produkcji. Tytuł niezmiennie zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Co ważne, studio porzuciło projekt, którego demo udostępniono w 2019 roku. Prace nad Gothic Remake rozpoczęto od podstaw, by - zgodnie ze słowami wspomnianego Rosenkranza - odświeżona odsłona pozostała jak najbardziej wierna oryginałowi. W sierpniu dowiedzieliśmy się, że nad grą pracuje około 40-osobowa grupa deweloperów, składająca się z fanów cyklu. W tym samym miesiącu opublikowano też krótki trailer, na którym mogliśmy zobaczyć odnowiony wygląd Starej Kopalni.

Read this next