Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oculus szykuje samodzielny zestaw VR - bez PC czy smartfona

Premiera w przyszłym roku.

Oculus rozpocznie w przyszłym roku sprzedaż nowego, samodzielnego zestawu rzeczywistości wirtualnej. Wieści ujawnił Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Facebooka, który to serwis jest właścicielem firmy produkującej urządzenia VR.

Sprzęt otrzymał nazwę „Oculus Go”. Ma być lekki i tańszy od istniejących rozwiązań z górnej półki, celując w segment pomiędzy drogim Oculus Rift oraz Gear VR, które wymaga smartfona.

Cena wyniesie najpewniej 200 dolarów, lecz najważniejszy jest fakt, że zestaw nie będzie wymagał PC czy telefonu to działania. Do tego rozdzielczość 2560 × 1440, zintegrowane słuchawki i soczewki „nowej generacji”, zapewniające lepsze kąty widzenia.

Nie jest obecnie jasne, w jaki sposób Oculus Go napędzi wyświetlane aplikacje i gry. Nie ujawniono, jakie komponenty znajdą się wewnątrz obudowy.

Jednocześnie podczas imprezy Oculus Connect w San Jose ogłoszono, że cena standardowego Oculus Rift zostanie już na stale obniżona do 400 dolarów. Taka kwota obowiązuje już od lata, lecz w ramach specjalnej promocji.

Z innych wieści na temat Oculus: Rift Core 2.0 to odświeżona wersja centralnego hubu dla posiadanych aplikacji i gier, z nowym interfejsem w stylu filmu „Raport mniejszości”.

Całość funkcjonuje na wzór SteamVR Home. Możemy w sporym zakresie modyfikować wygląd ekranu startowego, z zabawkami, meblami i innymi dodatkami kosmetycznymi. Rift Core 2.0 zadebiutuje za darmo w grudniu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze