Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obudowy Xbox Series X i S z udogodnieniami dla słabowidzących graczy

Wskaźniki nad portami.
  • Nowe konsole Microsoftu wyposażono w „wypustki” dla osób słabowidzących
  • Udogodnienia pozwolą łatwiej i szybciej znaleźć odpowiedni port

Xbox Series X i Xbox Series S wyposażono w udogodnienia dla słabowidzących i niewidomych graczy - na obudowach konsol umieszczono wskaźniki dotykowe.

Bryan Johnson - jeden z pomysłodawców kontrolera Microsoftu dla osób niepełnosprawnych - ujawnił na Twitterze, że nad portami znajdują się tak zwane „wypustki”, pozwalające zidentyfikować dane wejście lub wyjście.

Oznaczenia układają się we wzory, odpowiadające rodzajowi złącza - w tym USB i HDMI. Udogodnienia powstały we współpracy między zespołem odpowiedzialnym za projekty nowych konsol, a także fanami.

Johnson przyznaje, że wskaźniki dotykowe nie są idealnym rozwiązaniem. Podkreśla jednak, że Microsoft chce zobaczyć, jak się przyjmie i wyciągnąć wnioski z ewentualnych uwag od graczy. Na Twitterze wspomniał tylko o Xbox Series X, ale ułatwienie pojawiło się w modelu S.

Nowe konsole Microsoftu zadebiutują na rynku 10 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze