Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Obiecujące Arc Raider opóźnione do przyszłego roku

Nowa gra byłego wiceprezesa EA.

Darmowa, kooperacyjna strzelanka od studia Embark - Arc Raider - ukaże się dopiero w przyszłym roku. Dotychczas zakładano debiut na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S jeszcze w 2022 r. Nie podano konkretnej daty.

„Arc Raiders to ambitna gra i wykorzystamy dodatkowy czas, by rozbudować doświadczenia i zrealizować pełnię potencjału” - napisano w ogłoszeniu na Twitterze. Można spodziewać się jednak, że zagramy jeszcze przed oficjalną premierą: „Więcej detali ujawnimy, gdy tylko zaczniemy szersze testy z udziałem graczy”.

Zespół ze Sztokholmu - liczący około 50 deweloperów - kilka lat temu założył Patrick Söderlund. Ten jeszcze w 2018 roku był wiceprezesem Electronic Arts, nadzorującym działalność wszystkich wewnętrznych oddziałów deweloperskich korporacji.

Akcja Arc Raider toczy się na planecie atakowanej regularnie przez mordercze maszyny z kosmosu. Jak można się domyślać, gracze w kooperacji podejmą się walki z oponentami: czy to latającymi dronami, czy też wielkimi robotami kroczącymi.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze