Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nubia kolejną nacją w Civilization 6

Łucznicy i piramidy.

Studio Firaxis ogłosiło, że Nubia będzie kolejną nacją dostępną w strategii Civilization 6. Nie znamy jeszcze daty premiery najnowszej cywilizacji.

Historyczną krainą w północno-wschodniej Afryce dowodzi królowa Amanitore. Królowa odbudowała świątynię Amona w Meroe oraz świątynię Amona w Napacie, którą zniszczyli Rzymianie. Za jej rządów zbudowano też zbiorniki retencyjne w Meroe oraz świątynie Amona w Naqa i Amarze.

Królowa Amanitore

Nacisk na budowanie zostanie odwzorowany także w grze, ponieważ gracze prowadzący Nubię powinni nastawiać się na produkcję - unikatowe bonusy dla władczyni i jej kraju związane są właśnie z tą statystyką.

Unikalna jednostka nacji to Łucznicy pitati. Zastępują starożytnych łuczników, od których są silniejsi i szybsi. Są ulepszani do kuszników.

Unikalne ulepszenie pola to Nubijska piramida. Można ją wznieść na polach z pustynią, pustynią ze wzgórzami lub równiną zalewową. Daje wiarę, premie dzięki sąsiadującym dzielnicom oraz żywność za sąsiedztwo z centrum miasta.

Zakup DLC z Nubią to - już standardowo - także kolejny scenariusz. „Dary Nilu” staniemy na czele Egiptu lub właśnie nowej cywilizacji, starając się przejąć kontrolę nad tytułową rzeką. Zwycięży cywilizacja, która w ciągu 125 tur jako pierwsza wzniesie siedem świątyń Amona.

Rozszerzenie bez dodatkowych opłat otrzymają za to posiadacze Civilization 6 w wydaniu Digital Deluxe Edition.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze