Skip to main content

Civilization 6: Rise and Fall i gameplay prezentujący frakcję Gruzji

Oraz interwencje kryzysowe.

Firaxis Games zaprezentowało obszerny gameplay z Rise and Fall - pierwszego dużego rozszerzenia do strategii Civilization 6.

Przedstawiony podczas zorganizowanego wczoraj pokazu internetowego fragment skupia się na jednej z frakcji, którą dodatek wprowadzi do gry - Gruzji. Zabawa rozpoczyna się w tak zwanych „wiekach ciemnych”.

Deweloperzy przybliżyli nie tylko funkcje charakterystyczne dla ugrupowania, ale także system kryzysów. Nowa mechanika umożliwia podjęcie różnym nacjom wspólnej interwencji, aby poradzić sobie z danym problemem.

W filmie kłopot miał podłoże militarne - jeden z przywódców stał się zbyt potężny, co mogło doprowadzić do katastrofy. Pozostali musieli powstrzymać delikwenta, odbijając podbite przez wroga miasto Kabul.

Zobacz na YouTube

Poza Gruzją, dodatek zaoferuje jeszcze siedem innych frakcji. To między innymi Kree, Holendrzy, Indianie, Koreańczycy i Mongołowie. Twórcy zamierzają również rozbudować sojusze - otrzymamy możliwość aranżowania bardziej skomplikowanych metod współpracy.

W planach jest także system lojalności miast wobec lidera i wprowadzenie gubernatorów. Nie zabraknie też nowych cudów natury i typów jednostek.

Rozszerzenie Rise and Fall do Civilization 6 zadebiutuje 8 lutego.

Read this next