Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy model PS5 podobno w rękach testerów, a premiera w przyszłym roku

Ponoć działa, jak należy.

Od kilku miesięcy po sieci krążą plotki na temat nowego modelu PlayStation 5, który ma zaoferować odłączany napęd Blu-ray. Wygląda na to, że konstrukcja jest coraz bliżej oficjalnej prezentacji oraz debiutu na sklepowych półkach.

Jak donosi renomowany insider Tom Henderson, nowa rewizja japońskiej konsoli ma trafić na rynek w okolicach września przyszłego roku. Anonimowe źródła, które ponoć zaznajomione są z planami Sony, poinformowały Hendersona, że sprzęt jest już testowany.

Mała aktualizacja odnośnie PlayStation 5 z odłączanym napędem płyt - już od dwóch osób usłyszałem, że zestaw testowy jest w rękach ludzi i »działa bez zarzutu«. Wkrótce powinniśmy oficjalnie usłyszeć więcej na ten temat”.

Według wrześniowych przecieków, nowa wersja PS5 ma być wyposażona w podzespoły identyczne z tymi, które znajdują się w obecnych modelach konsoli. Największą zmianą ma być nowa obudowa typu D oraz odłączany napęd dysków, który do systemu podepniemy za pośrednictwem dodatkowego portu USB-C, jaki znajdzie się w tylnej części sprzętu.

W sklepach znajdziemy najprawdopodobniej „gołą” konsolę oraz zestaw zawierający zewnętrzny napęd Blu-ray. Urządzenie - które ma stylistycznie nawiązywać do designu PS5 - można ponoć będzie dokupić osobno. Choć najważniejsze komponenty pozostaną bez zmian, to należy spodziewać się, że maszyna będzie nieco szczuplejsza i lżejsza.

Według doniesień, do końca roku fiskalnego 2023 japońska korporacja zamierza wyprodukować 18,5 miliona konsol PlayStation 5, ale zaledwie 12 milionów obudów typu A, B i C, co oznacza, że pozostałe 6,5 miliona będą stanowić nowe modele z odłączanym napędem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze