Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe screeny z mrocznej przygodówki Call of Cthulhu

Adaptacja gry fabularnej.

Firma Focus Home Interactive opublikowała szereg nowych screenów z przygodówki Call of Cthulhu od studia Cyanide, ze spojrzeniem na lokacje na Darkwater Island i w okolicach.

Jak przystało na mroczne wizje Lovecrafta, miejsca są skąpane w mroku, oświetlone pojedynczymi źródłami światła, z przerażającymi kreaturami czy zakapturzonych postaciami.

Twórcy zapowiadają rozszerzenie klasycznego rozwiązywania zagadek logicznych o elementy skradanki, zapewne w celu ominięcia potworów i innych niebezpieczeństw.

Projekt nie jest adaptacją żadnej z książek, ale papierowego RPG od wydawnictwa Chaosium Inc., także wydanego pod tytułem „Call of Cthulhu”, po raz pierwszy w 1982 roku.

Gracze staną w Call of Cthulhu przed zadaniem rozwiązania sekretu tajemniczej śmierci pewnej artystki oraz jej rodziny. Głównym bohaterem jest Edward Pierce - w przeszłości żołnierz, a teraz prywatny detektyw. W trakcie śledztwa odkryjemy prawdę o Wielkim Przedwiecznym.

Premiera w przyszłym roku, na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze