Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przygodowy horror Call of Cthulhu dopiero w przyszłym roku

Zmiana planów.

Focus Home Interactive poinformowało na Twitterze, że przygodowy horrory Call of Cthulhu od francuskiego studia Cyanide ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Dotychczas zakładano debiut jeszcze w 2017 r. Platformy docelowe to PC, PS4 i Xbox One.

Jest mrocznie

„Ogłosimy dokładną datę tak szybko, jak to tylko możliwe, ale najpierw skupiamy się na przygotowaniu jak najlepszej gry” - napisano na Twitterze (dzięki, Gry-OnLine).

Projekt nie jest adaptacją żadnej z książek H.P. Lovecrafta, ale papierowego RPG od firmy Chaosium Inc., także wydanego pod tytułem „Call of Cthulhu”, po raz pierwszy w 1982 roku.

Okazją do przekazania smutnych wieści było pytanie jednego z użytkowników, zamieszczone pod krótkim filmem z gry:

Gracze staną w Call of Cthulhu przed zadaniem rozwiązania sekretu tajemniczej śmierci pewnej artystki oraz jej rodziny. Głównym bohaterem jest Edward Pierce - w przeszłości żołnierz, a teraz prywatny detektyw.

Twórcy zapowiadają rozszerzenie klasycznego rozwiązywania zagadek logicznych o elementy skradanki i kryminalne śledztwa, zapewne w celu ominięcia potworów i innych niebezpieczeństw.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze