Skip to main content

Nowe postacie w Overwatch 2 nie dla każdego. Fani nie są zadowoleni

Trzeba będzie zapłacić lub odblokować bohaterów w battle passie.

Gracze entuzjastycznie przyjęli wieść o tym, że Overwatch 2 będzie grą free-to-play, ale wygląda na to, że przejście na darmowy model ma konsekwencje związane z bohaterami. Aby odblokować nowe postacie dodawane w kolejnych sezonach, trzeba będzie zapłacić za karnet bojowy Premium albo zdobyć je w ramach darmowej wersji battle passa.

Informacja pochodzi z usuniętego już opisu pakietu Watchpoint Pack w sklepie Battle.net. Zestaw zawierał płatną wersję karnetu bojowego, dzięki której gracz „automatycznie zyskuje dostęp do najnowszej bohaterki, Kiriko”. Takie ujęcie tematu jasno zasugerowało, że darmowa wersja battle passa nie gwarantuje natychmiastowego dodania postaci do konta.

Wygląd Kiriko wyciekł już do sieci, więc można zobaczyć bohaterkę:

Sytuację postanowił skomentować Jon Spector, szef działu komercyjnego w Overwatch. Deweloper uzupełnił informacje krążące w sieci, zaznaczając, że nowych bohaterów można będzie zdobyć również w ramach darmowego karnetu bojowego.

Mimo wszystko, to i tak duża zmiana względem Overwatch, w którym każdy gracz ma nieograniczony dostęp do wszystkich bohaterów. W „dwójce” albo trzeba będzie zapłacić, albo „grindować” battle passa, by zagrać nowym bohaterem. Oznacza to, że osoby, które będą grały okazjonalnie, raczej nie mają co liczyć na powiększenie grupy herosów bez sięgania do portfela.

Jak można się domyślić, społeczność raczej krytycznie zareagowała na wieści. Użytkownicy ResetEra i Twittera zaznaczają, że w Overwatch dobór bohatera liczy się czasami bardziej niż sprawne celowanie, więc blokowanie dostępu do postaci nie jest najlepszym pomysłem.

Niektórzy fani pierwszej części twierdzą nawet, że „nigdy nie tkną” Overwatch 2 ze względu na stosowane przez Blizzard taktyki.

Zobacz także