Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe Pokemony nie spełniają oczekiwań? Najgorzej oceniana odsłona od dawna

Dobra gra, ale mogło być lepiej.

Najnowsze odsłony serii Pokemon - o podtytule Scarlet i Violet - chociaż uzyskały pozytywne oceny od krytyków, to poprzednie części serii miały wyraźnie lepsze opinie.

Na ten moment w serwisie Metacritic obie gry uzyskały 77 na 100 punktów jako średnią z ponad czterdziestu testów. Zdania krytyków są podzielone, bo chociaż wielu tytuł poleca, to nie zabrakło też wystawiających produkcji notę 6/10. „Pomimo niedoróbek i archaicznej grafiki, to wciąż najlepsza gra z serii Pokemon od lat” - napisała redakcja serwisu GameSpot, jednak recenzent brytyjskiego dziennika Telegraph stwierdził już, że „gra wprowadza bardzo wiele pomysłów, ale żaden nie jest dopracowany”.

Sytuacja wygląda jednak gorzej, gdy porównamy ją z recenzjami wcześniejszych odsłon. Poprzednia generacja kieszonkowych stworków, czyli Sword i Shield, utrzymuje ocenę 80/100, podczas gdy jeszcze starsze wydanie - Pokemon Sun i Moon na 3DSa - mogą pochwalić się wynikiem 87/100.

Wśród głównych gier z serii, nie licząc pojawiających się „po drodze” remake’ów i reedycji starszych odsłon, niższą notę uzyskało jedynie Pokemon Emerald, wydane w 2005 roku na Game Boy Advance - 76 punktów na 100.

Warto jednak zauważyć, że Pokemon Scarlet i Violet nie doczekały się jeszcze ocen graczy. Te będzie można dodawać jutro od ok. godziny 9 rano czasu polskiego, gdy gra będzie dostępna w sprzedaży we wszystkich regionach. Najnowsza odsłona serii zabiera graczy do regionu Paldea, który luźno wzorowano na półwyspie Iberyjskim, czyli Hiszpanii oraz Portugalii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Pokemon Scarlet and Violet

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze