Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe Pokemony nie spełniają oczekiwań? Najgorzej oceniana odsłona od dawna

Dobra gra, ale mogło być lepiej.

Najnowsze odsłony serii Pokemon - o podtytule Scarlet i Violet - chociaż uzyskały pozytywne oceny od krytyków, to poprzednie części serii miały wyraźnie lepsze opinie.

Na ten moment w serwisie Metacritic obie gry uzyskały 77 na 100 punktów jako średnią z ponad czterdziestu testów. Zdania krytyków są podzielone, bo chociaż wielu tytuł poleca, to nie zabrakło też wystawiających produkcji notę 6/10. „Pomimo niedoróbek i archaicznej grafiki, to wciąż najlepsza gra z serii Pokemon od lat” - napisała redakcja serwisu GameSpot, jednak recenzent brytyjskiego dziennika Telegraph stwierdził już, że „gra wprowadza bardzo wiele pomysłów, ale żaden nie jest dopracowany”.

Sytuacja wygląda jednak gorzej, gdy porównamy ją z recenzjami wcześniejszych odsłon. Poprzednia generacja kieszonkowych stworków, czyli Sword i Shield, utrzymuje ocenę 80/100, podczas gdy jeszcze starsze wydanie - Pokemon Sun i Moon na 3DSa - mogą pochwalić się wynikiem 87/100.

Wśród głównych gier z serii, nie licząc pojawiających się „po drodze” remake’ów i reedycji starszych odsłon, niższą notę uzyskało jedynie Pokemon Emerald, wydane w 2005 roku na Game Boy Advance - 76 punktów na 100.

Warto jednak zauważyć, że Pokemon Scarlet i Violet nie doczekały się jeszcze ocen graczy. Te będzie można dodawać jutro od ok. godziny 9 rano czasu polskiego, gdy gra będzie dostępna w sprzedaży we wszystkich regionach. Najnowsza odsłona serii zabiera graczy do regionu Paldea, który luźno wzorowano na półwyspie Iberyjskim, czyli Hiszpanii oraz Portugalii.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze