Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Życie po Ashu. Anime „Pokemon Horizons” dostało pierwszy trailer

Dwójka nowych bohaterów.

Kariera Asha Ketchuma i jego Pikachu dobiega końca. W Japonii wyemitowano już ostatni odcinek specjalnej serii podsumowującej ponad 25-letnie przygody słynnego duetu, „Pokemon Ultimate Journeys”. Czas więc spojrzeć w przyszłość.

Jak zakładał Andrzej Sapkowski, coś się kończy, coś się zaczyna. Dlatego też jednocześnie zaprezentowano pierwszy trailer nowego cyklu, stawiającego tym razem na dwójkę bohaterów, Liko i Roya. Serial otrzymał tytuł „Pokemon Horizons”.

Sytuację komplikuje nieco fakt, że jeszcze do niedawna myślano, że bohaterami nowego anime będą Friede i Kapitan Pikachu w gustownej czapce marynarza, ale okazuje się, że będą to poboczne postacie, wspierające główną dwójkę. Friede to lokalny profesor - odpowiednik Oaka z oryginalnej serii.

„Wyrusz w nową podróż w Pokemon Horizons: The Series! Śledź poczynania Liko i Roya, gdy rozwiązują otaczające ich tajemnice i podczas ekscytujących przygód spotkają Friede, Kapitana Pikachu, Amethio i innych!” - czytamy w opisie produkcji.

Nowa seria anime zadebiutuje jeszcze w tym roku, ale termin ten dotyczy chyba tylko Japonii. Akcja toczy się w rejonie Paldea, znanym z gier Pokemon Scarlet oraz Violet. Nie zabraknie więc dobrze znanych stworków z tego zakątka fikcyjnego uniwersum, jak startery: Sprigatito, Fuecoco oraz Quaxly.

Jeśli o Scarlet oraz Violet mowa, później w tym roku najnowsze odsłony serii na Switchu powinny otrzymać dwuczęściowe rozszerzenie DLC, pod tytułem The Hidden Treasure of Area Zero. Pierwsza część - Part 1: The Teal Mask - zadebiutuje jesienią, a druga - Part 2: The Indigo Disk - zimą.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze