Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo przeprasza za problemy Pokemon Scarlet/Violet

„Poważnie traktujemy opinie graczy”.

Nintendo przeprosiło graczy za problemy z płynnością działania Pokemon Scarlet oraz Violet, podczas gdy najnowsza aktualizacja nie wprowadza żadnych znaczących zmian w tej sferze.

Nowe odsłony słynnej serii cierpią z powodu licznych problemów natury technicznej, nie wspominając o katastrofalnie niskim poziomie ogólnej oprawy. Gracze wyrażają swoje niezadowolenie w recenzjach na Metacritic, a znaczenie tych głosów podsumowuje fakt, że Scarlet i Violet to także najszybciej sprzedające się gry w historii Nintendo Switch.

„Zdajemy sobie sprawę, że gracze mogą natknąć się na problemy z wydajnością gier” - napisano w komunikacie. „Naszym celem zawsze jest zapewnienie pozytywnych wrażeń i przepraszamy za niedogodności. Poważnie traktujemy opinie graczy i pracujemy nad poprawkami” - dodaje japońska korporacja na stronie pomocy technicznej.

Dzisiaj wydano pierwszą popremierową aktualizację, lecz ta koncentruje się na rozpoczęciu pierwszego sezonu bitew rankingowych w Battle Stadium. Załatano kilka pomniejszych błędów, w tym niewłaściwe odtwarzaną muzykę w walkach z bossami.

Łatka jest jednak całkiem spora, obejmując 1 GB plików. To pozwala sądzić, że zajęto się choć częścią innych palących problemów. W ostatnich tygodniach odkryto sposób na duplikowanie przedmiotów i samych stworków, a niedawno oburzenie wywołało odkrycie, że bitwy w Battle Stadium nie są wcale losowe, lecz ustalone z góry - bazują zawsze na tym samym kluczu.

Read this next