Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa wersja Pokémon Moon i Sun trafi na Nintendo Switch - raport

RPG z Mario i Kórlikami jednym z tytułów na premierę.

Rozbudowana wersja gry Pokémon Sun i Moon trafi na Nintendo Switch w 2017 roku - informuje Eurogamer, powołując się na własne, zaufane źródła. Robocza nazwa produkcji to Pokémon Stars.

Trzecia część wydawana po dwóch poprzednich grach z cyklu Pokémon nie jest nowością - Stars byłoby tym, czym Pokémon Yellow dla Red i Blue lub Platinum dla Diamond i Pearl.

Prace nad projektem trwają już podobno od dłuższego czasu. Deweloperzy z GameFreak musieli jednak zrobić sobie przerwę w ostatnich miesiącach, by dopracować Sun i Moon na 3DS.

Szczegóły na temat Pokémon Stars nie są znane, ale gra ma oferować modele i tekstury o wyższej rozdzielczości, co wydaje się oczywiste. Możliwe ma być także przeniesienie stworków z Moon i Sun do nowej wersji.

Stars byłoby pierwszą od jedenastu lat odsłoną popularnej serii studia GameFreak wydaną na platformie z jednym ekranem. Pokémon Sun i Moon debiutują w Europie 23 listopada.

Pokémon Moon / Sun zbierają świetne oceny

Inne nieoficjalne wiadomości dotyczą jednego z tytułów startowych Nintendo Switch - według serwisu LPVG będzie to RPG, nad którym Nintendo pracuje z Ubisoftem. Gra ma wprowadzić do świata Super Mario stworki zwane Kórlikami, znane z uniwersum Raymana.

Detale nie są znane. Tytuł roboczy projektu to Mario RPG: Invasion of the Rabbids.

Informacje na temat tej produkcji pochodzą od źródeł serwisu Let's Play Video Games. Autorka wpisu ujawniała już w przeszłości szczegóły dotyczące nowej konsoli Nintendo - większość jej doniesień się potwierdziła.

Switch zadebiutować ma w marcu, a 12 stycznia poznamy oficjalne zapowiedzi związane z grami, które zadebiutują w okresie premiery platformy.

Komentarze