Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pokémon Sun i Moon z nowym systemem rozwoju stworków

Plus: kilka kolejnych istot.

Przedstawiciele Nintendo ujawnili kilka kolejnych informacji o grach Pokémon Sun i Moon, w tym nowy system rozwoju kieszonkowych stworków oraz kilka dodatkowych istot.

W nadchodzących odsłonach cyklu znajdzie się Hyper Training - opcja pozwalająca wzmocnić podstawowe statystyki pokémonom na setnym poziomie doświadczenia.

Dotychczas wspomniane współczynniki zwiększać można było tylko automatycznie - rosły na każdym kolejnym levelu osiągniętym przez danego stworka.

Specjalny trening kieszonkowych istot prowadzony będzie przez niejakiego pana Hypera, którego znajdziemy na terenie regionu Alola. Rozwijać pokémony będzie można w zamian za tak zwany Bottle Cap - przedmiot znajdujący się w posiadaniu legendarnego Magearny.

To nie wszystko - ujawniono, że w kolejnych częściach serii twórcy rozszerzą funkcje sieciowe o możliwość organizowania tak zwanych „przyjacielskich zawodów”.

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Zmagania rozgrywać będzie można na dwa sposoby - lokalnie lub przez internet. Jako gospodarze turniejów, gracze ustalą konkretne reguły i zasady rywalizacji.

Jednocześnie poinformowano, że wyłączone zostaną serwery starszych odsłon cyklu - Omega Ruby, Alpha Sapphire, X oraz Y.

Nintendo zaprezentowało także sześć kolejnych stworków, które znajdą się w grach. Są to posilający się zanieczyszczeniami z dna wód Wimpod (typ bug/water), wydzielający przyjemny aromat Bounsweet (grass) i przypominający wianuszek Comfey (fairy).

Do tego wyglądający jak koń Mudsdale (ground), miś Bewear (normal/fightning) oraz noszący sfatygowane przebranie Pikachu pokémon o nazwie Mimikyu (ghost/fairy).

Akcja gier osadzona zostanie w Alola - regionie składającym się z małej, sztucznej wyspy otoczonej czterema większymi i naturalnymi. Po raz kolejny wcielimy się w początkującego trenera lub trenerkę tytułowych stworków, przy czym do wyboru ma być kilka różnych postaci.

Pokémon Sun i Moon ukażą się 23 listopada na konsoli 3DS.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze