Skip to main content

Nowa odsłona Total War to podobno gra w świecie... Star Wars

Jedna z trzech szykowanych gier.

Studio Creative Assembly rozwija podobno nie jedną, lecz aż trzy kolejne odsłony serii Total War. Jedna z produkowanych pozycji zaoferuje nawet strategiczne bitwy w uniwersum... Star Wars.

Takie - nieoficjalne - wieści przekazał serwis DualShockers, powołując się na własne i „rzetelne” źródło. Stan na październik 2023 roku zakładał rzekomo, że pozycja w świecie Gwiezdnych wojen będzie drugą, która doczeka się premiery.

Kolejne odsłony Total War debiutują najczęściej co roku, więc mowa być może już o najbliższych latach. Nie jest jednak jasne, na ile aktualne są te plany i jaki dokładnie harmonogram zostanie wprowadzony w życie.

Total War: Pharaoh przyjęto raczej chłodnoZobacz na YouTube

Wielu graczy miało nadzieje, że po trylogii tytułów w świecie Warhammera studio pozostanie w tej tematyce, ale zajmie się teraz Warhammerem 40K. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, jeśli szykowana jest gra Star Wars - nagromadzenie science-fiction byłoby zapewne za duże.

Najnowsza odsłona cyklu to Total War: Pharaoh z października ubiegłego roku, przyjęte raczej chłodno. Za grę odpowiada oddział Creative Assembly w Sofii, który nadal zajmuje się popremierowym wsparciem, a obecnie pracuje nad dużą aktualizacją, która powiększy między innymi mapę kampanii.

Nie jest obecnie jasne, czy w tym roku otrzymamy jakąś całkiem nową część serii. Brytyjskie studio dotychczas trzymało się właśnie jednego debiutu rocznie, ale zdarzały się już przypadki (jak w 2021 roku), gdy harmonogramu nie udało się dotrzymać.

Nie da się także ukryć, że firma przechodzi obecnie trudny okres, ze zwolnieniami, anulowaniem strzelanki Hyeanas, zakończeniem trylogii Total War: Warhammer i chłodnym przyjęciem Pharaoh.

Zobacz także