Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa gra w świecie Wiedźmina to samodzielna wersja karcianki Gwint

Kolejna.

Serwis IGN ujawnił, że CD Projekt pracuje nad nową grą w uniwersum Wiedźmina. Project Golden Nekker - jak brzmi nazwa kodowa - to samodzielna produkcja na bazie karcianki Gwint.

Premiera jeszcze w tym roku. W odróżnieniu od pierwowzoru, projekt zaoferuje kampanię dla pojedynczego gracza. Całość wydaje się więc przypominać poprzedni pomysł tego typu, wydany jako Thronebreaker: The Witcher Tales.

Ujawniono już kilka kart

Twórcy zapewniają jednak, że nowy projekt będzie się wyróżniał. To nie kolejne Wiedźmińskie Opowieści, lecz co innego - zapewnia Paweł Burza z CD Projektu. „Celujemy w angażujące wrażenia dla pojedynczego gracza, który woli taką formułę od rywalizacji w sieci”.

Poza tym nie znamy jeszcze żadnych szczegółów. Rozgrywka będzie z całą pewnością bazowała na karciance, a ujawnione grafiki koncepcyjne sugerują pierwsze „kartoniki”: jest barbarzyńca, złoty nekker czy też żywiołak ognia.

Jak się okazuje, pewne wskazówki na temat nowości reżyser Władimir Tortsow oferował już w grudniu. „Chcemy zapowiedzieć coś, nad czym pracujemy, gdy tylko moment będzie odpowiedni” - mówił podczas finałów esportowych rozgrywek w Gwinta.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze