Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo wprowadza wspólne konta i zakupy dla wszystkich platform

Miiverse dostępne także na 3DS.

Nintendo opublikowało długo oczekiwaną aktualizację, która wprowadza wspólne konta sieciowe dla wszystkich posiadanych konsol tego producenta - jeden login wystarczy teraz do zakupów w eShopie na sprzęcie stacjonarnym i przenośnym.

Dzisiejsza aktualizacja rozszerza także 3DS o społecznościową platformę Miiverse, znaną już z Wii U. Przygotowano specjalne grupy dla urządzenia przenośnego i stacjonarnego, dostępne z poziomu obu urządzeń.

Miiverse włączone jest w tle, co oznacza, że do warstwy społecznościowej możemy przenieść się w dowolnym momencie, bez wychodzenia z gry.

Przejście do eShopu loguje użytkownika za pomocą Wii U Nintendo Network ID, lub prosi i stworzenie stosownego konta, które od teraz będzie wspólne dla wszystkich urządzeń.

W planach jest także integracja eShopu z PC i smartfonami (w menu pojawiła się już odpowiednia opcja). Miiverse już od jakiegoś czasu dostępne jest z poziomu przeglądarki.

Fundusze zgromadzone w koncie z 3DS zostaną połączone z portfelem Wii U i można je wykorzystać na obu urządzeniach. Dostępny jest także pogląd przeszłych transakcji. Warto także zauważyć, że zakupione tytuły nadal przypisywane są do danej konsoli, nie do konta użytkownika.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze