Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo sprzedało już ponad 800 milionów konsol

Od 1983 roku.

Nintendo pochwaliło się w najnowszym raporcie finansowym, że w historii działalności na rynku konsolowych sprzedało już ponad 800 milionów urządzeń, licząc od 1983 roku.

Imponujący pułap przekroczono, ponieważ Switch osiągnął poziom 89,04 mln egzemplarzy. Korporacja zanotowała wzrost zainteresowania standardowym modelem, lecz zmniejszenie nakładów w przypadku wersji Lite.

Ogólnie widać jednak efekty wygasającej - przynajmniej na razie - pandemii. W analogicznym kwartale poprzedniego roku (kwiecień - czerwiec 2020) Nintendo Switch sprzedawało się aż o 21,7 procent lepiej.

Wracając do historycznego wyniku, na drugim miejscu znajduje się Sony, z około 565 milionami konsol w historii działalności. Podium zamyka Microsoft z 170 mln Xboksów.

Warto pamiętać, że gdy PlayStation wkraczało na japoński rynek w grudniu 1994 roku, Nintendo mogło już pochwalić się sumą 141,49 mln sprzedanych konsol. Mowa o NES, Game Boyu oraz SNES.

Jeśli wziąć więc pod uwagę okres wyłącznie po debiucie pierwszego PlayStation, Nintendo nadal jest liderem - rozprowadziło na całym świecie około 95 mln konsol więcej niż Sony.

Od tego się zaczęło

Nintendo pochwaliło się tylko swoim osiągnięciem, a wyniki pozostałych producentów oszacował użytkownik forum dyskusyjnego ResetEra. Jak zapewnia, brał pod uwagę tylko „pełnoprawny” sprzęt, pomijając Game & Watch, Color TV-Game, PlayStation Classic i podobne.

O sukcesie japońskiej korporacji najlepiej świadczy fakt, że brakuje „tylko” 45 mln urządzeń, by firma mogła pochwalić się sprzedaniem więcej, niż czterej pozostali producenci (Sony, Microsoft, Sega, Atari) razem wzięci.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze