Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo połączy zespoły pracujące nad konsolami przenośnymi i stacjonarnymi

Wszyscy pod jednym dachem.

Zapowiadane od zeszłego roku otwarcie nowego budynku Nintendo w Kioto, w Japonii nastąpi 16 lutego. Budynek będzie głównym centrum działu Research & Development i właśnie tam będą trwać prace nad między innymi kolejnymi sprzętami japońskiej firmy.

W jedno miejsce przeniesione zostanie wiele oddziałów rozlokowanych po całym mieście. Pod jednym dachem pracować będą zespoły odpowiedzialne za konsole przenośne i stacjonarne.

Nintendo w rozmowie z dziennikarzami serwisu GameIndustry.biz informuje, że w efekcie oba zespoły będą mogły ze sobą stale ściśle współpracować. Zaowocować może to już wkrótce, na przykład lepszym wykorzystaniem połączenia pomiędzy dwoma najnowszymi konsolami koncernu: przenośnego 3DSa i stacjonarnego Wii U.

Inwestycja pochłonęła ponad 300 mln dolarów. Budynek ma sześć pięter i będzie miejscem pracy dla ponad 1000 ludzi. To największa od kilkunastu lat zmiana w strukturach japońskiej firmy.

Główna siedziba Nintendo, też w Kioto
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze

Rafał Baranowski

Contributor

Komentarze