Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

NieR: Automata pozwoli wskrzesić samego siebie - nowy gameplay

Androidy i śmierć.

Na oficjalnym kanale PlayStation w serwisie YouTube pojawił się rozszerzony materiał wideo z gry akcji NieR: Automata na PS4. Zaprezentowano nie tylko dynamiczne potyczki, ale na oficjalnym blogu PlayStation ujawniono także interesujące podejście do śmierci postaci.

Główną bohaterką jest android YoRHa No. 2 Model B, lub też „2B” - w skrócie. Co stanie się, gdy kierowana przez nas postać nieuchronnie polegnie w jednym ze starć?

Lewitująca za plecami broń to duże uproszczenie dla grafików

„Wspomnienia i dane są ładowane do nowego ciała, ponownie ruszającego do boju” - tłumaczą przedstawiciele Square Enix na oficjalnym blogu PlayStation.

„Gdy wrócimy do miejsca śmierci, napotkamy nasze poprzednie ciało. W takim przypadku staniemy przed wyborem. Możemy odzyskać ciało dla bonusu lub... spróbować je naprawić.”

„Jeśli gracze postawią na to drugie i naprawa zakończy się powodzeniem, reaktywują drugie ciało do pomocy w walce. Może się jednak nie udać, a pozostałości staną się wrogie. Jeśli pokonamy nasze poprzednie wcielenie, zdobędziemy rozszerzony bonus.”

Twórcy wspominają w tekście także o innych elementach gry, zapożyczonych raczej z produkcji RPG. Prowadzony android będzie bowiem awansował na kolejne poziomy doświadczenia, wykonywał zadania poboczne, a także eksplorował otwarty świat i szukał skarbów.

NieR: Automata debiutuje w Europie już 10 marca, wyłącznie na konsoli PS4. W planach na przyszłość jest jeszcze wersja PC, ale data premiery wydania na komputery osobiste nie jest na razie znana.

Zadaniem 2B i jej towarzysza - androida A2 - będzie odbicie Ziemi z rąk maszyn. Ludzkość schroniła się bowiem na Księżycu, a nasza planeta została opanowana przez mechanicznych najeźdźców z innego świata.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze