Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niepełnosprawni gracze krytykują brak obsługi DualShocka 4 przez gry na PS5

„Najgorsza wiadomość w historii.”

Gracze z niepełnosprawnościami wyrażają niezadowolenie po informacji o tym, że DualShock 4 nie będzie kompatybilny z next-genowymi grami na PlayStation 5.

„To najgorsza wiadomość w historii. Powraca koszmar z PS4. Dzięki, PlayStation, za zepsucie mi nowej generacji. Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w przypadku pada jest kluczowa” - napisał na Twitterze Vivek Gohil, konsultant ds. rozwiązań dla osób niepełnosprawnych.

Serwis Can I Play That zwrócił uwagę, że niepełnosprawni gracze opracowali różne sposoby i wykorzystali rozmaite dodatkowe urządzenia, aby móc grać na padzie od PlayStation 4. Teraz jednak, aby doświadczyć nowych gier na PS5, będą musieli przejść ten proces od nowa.

„Z powodu mojej niepełnosprawności pad do PS4 jest jedynym kontrolerem, który mogę trzymać komfortowo i w pełni cieszyć się rozgrywką. Teraz nie wiem, czy będę miał możliwość zagrania w gry na PS5” - skomentował Joe Rivera na Twitterze.

Sony niedawno ujawniło, które akcesoria do PlayStation 4 będą współdziałały z PS5. „Stary” pad ma być, co prawda, kompatybilny z PS5, ale tylko w przypadku rozgrywki w ramach wstecznej kompatybilności.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Can I Play That

Komentarze