Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalny remake pierwszego Metal Gear Solid tworzony w Dreams

Wideo z pierwszej sekcji gry.

Miłośnik gry Dreams na PS4 odtwarza za pomocą produkcji Sony pierwszą odsłonę serii Metal Gear Solid z 1998 roku. Projekt nie jest jeszcze skończony, ale można już zobaczyć, jak wygląda pierwsza sekcja przygody.

Nieoficjalnym remake'iem zajmuje się Bear Parker z Traveller's Tales - studia odpowiedzialnego z liczne gry na licencji LEGO, gdzie piastuje stanowisko specjalisty od kontaktów ze społecznością.

W materiale wideo Parker tłumaczy, że podczas prac napotkał problemy, związane głównie z ograniczeniami edytora Dreams. Przykładowo, liczne kontenery zajmowały zbyt dużo pamięci, więc musiał znaleźć sposób, aby zaprojektować elementy w wydajniejszy sposób.

Aktualnie deweloper pracuje nad ulepszeniem sterowania i animowanym środowiskiem.

Dreams to nietypowa produkcja, której sednem jest przede wszystkim kreowanie własnych map, światów, opowieści, a nawet - jak w powyższym przypadku - całych gier.

Producentem Dreams jest Media Molecule, znane z serii Little Big Planet

16 gra trafiła do programu wczesnego dostępu na PS4. Data premiery pełnej wersji nie jest znana.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze