Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: ujawniono specyfikację GeForce RTX 2070 Ti

Karta słabsza od RTX 2080.

W serwisie userbench - internetowej bazie gromadzącej wyniki kart graficznych - pojawiły się rezultaty i specyfikacja nienazwanego GPU od firmy Nvidia. Tajemniczym modelem jest najprawdopodobniej GeForce RTX 2070 Ti.

Według informacji zamieszczonych przez użytkownika FRA-User, wydajność urządzenia plasuje się pomiędzy dwoma wcześniejszymi modelami opartymi na architekturze Turing - RTX 2080 i RTX 2070. Sprzęt taktowany jest podobno częstotliwością 1590 MHz.

Uwagę zwraca dosyć nietypowa ilość pamięci VRAM w wysokości 7,5 GB. Niewykluczone, że wartość jest efektem błędu popełnionego przez osobę publikującą wyniki i w rzeczywistości tajemnicze GPU jest wyposażone w 8 GB.

Wkrótce może pojawić się nowa karta z serii GeForce RTX

Warto zaznaczyć, że wpisy w userbench nie ujawniają nazwy omawianej karty. Serwis Wccftech twierdzi jednak, że tajemniczym urządzeniem jest niezapowiedziane dotychczas GeForce RTX 2070 Ti. Baza sugeruje też, że sprzęt trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2019 roku.

Oczywiście do informacji należy podchodzić z dystansem. Przede wszystkim nie jest jasne, kto tak naprawdę stoi za opublikowaniem rezultatów tajemniczego GPU, więc wyniki i specyfikacja niekoniecznie muszą okazać się prawdziwe.

Faktem jest jednak, że pojawienie się na rynku GeForce RTX 2070 Ti nie byłoby dużym zaskoczeniem. Nvidia w przeszłości wielokrotnie wydawała „tytaniczne” modele swoich kart, które charakteryzowały się większą wydajnością.

Źródło: userbench, Wccftech

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze