Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nieoficjalnie: premiera PlayStation 4 w Europie dopiero w przyszłym roku

Nowa wersja kontrolera DualShock z małym ekranem dotykowym.

Następca konsoli PlayStation 3 w tym roku trafi do sprzedaży w Japonii i Stanach Zjednoczonych, ale w Europie pojawi się dopiero na początku 2014 roku - donosi serwis Edge, powołując się na anonimowe źródła.

Opóźnienie jest podobno spowodowane „skomplikowanym systemem dystrybucji w Europie.” Podobnie było podczas premiery PS3 - sprzęt wypuszczono na rynek w listopadzie 2006 roku, ale na Stary Kontynent konsola dotarła dopiero w marcu następnego roku.

Potem i tak zostali przyjaciółmi

Cytowane źródła wspominają także o nowym kontrolerze, który wyglądem będzie przypominał DualShock 3. W środku urządzenia znajdzie się miejsce na mały ekran dotykowy z przyciskami Select, Start i PS. Przy produkcji wykorzystano technologię z PS Vita.

Nowością będzie przycisk „Share”, umożliwiający graczom wykonywanie zrzutów z ekranu i nagrywanie krótkich filmów z rozgrywki, które następnie opublikujemy w sieci. Zgrywane obrazy będą w wysokiej jakości, nie obarczone dodatkową kompresją.

Prawdopodobnie więcej informacji poznamy już wkrótce - na konferencji Sony, planowanej na 20 lutego.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze