Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix zalewa nas serialami. Wypuścił najwięcej odcinków ze wszystkich platform VOD

W trzecim kwartale 2022 roku.

Netflix wypuścił dokładnie 1026 odcinków oryginalnych produkcji w trzecim kwartale 2022 roku. Tym samym znalazł się na pierwszym miejscu rankingu platform VOD pod względem liczby opublikowanych epizodów.

Na drugim miejscu znalazł się Amazon Prime, na którym zadebiutowało prawie 5 razy mniej epizodów. Daje to pogląd na ogrom przewagi serwisu z czerwonym „N” w logo.

Na świetny wynik Netflixa składa się w sumie 159 różnych programów, seriali i filmów, w tym wydany niedawno „Dahmer Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”, „The Sandman”, piąty sezon „Cobra Kai” czy druga część czwartej odsłony „Stranger Things”. Co ciekawe, serwis pobił swój zeszłoroczny rekord o około 150 odcinków.

Serial o Dahmerze wzbudził kontrowersje na całym świecie

Dane pochodzą z raportu firmy analitycznej MoffettNathanson, opublikowanego na łamach portalu Variety. Dla porównania, w analogicznym okresie Amazon Prime Video wydał 223 epizody, a serwis Hulu - 194. Na Disney+ zadebiutowało 140, a HBO Max, należące do Warner Bros. Discovery, wypuściło 114.

Netflix posiada obecnie około 222 milionów subskrybentów. Platforma cieszy się dużą popularnością, pomimo że podwyższyła ceny za własne usługi i próbuje walczyć z popularnym problemem współdzielonych kont. Firma rozważa także wprowadzenie pakietu z reklamami, który zawierałby ograniczony repertuar filmów i seriali dostępnych w serwisie.

O autorze
Komentarze