Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Naughty Dog znów wspomina o remasterze The Last of Us 2

Kolejna wskazówka.

Internetowi detektywki doszukali się kolejnej wskazówki sugerującej powstanie odświeżonego wydania The Last of Us Part 2. Na profilu jednego z deweloperów pojawiła się wzmianka o pracy nad „remasterem” produkcji.

Jak zauważa brytyjski Eurogamer, rozbudzający wyobraźnię wpis odnaleziono na profilu Marka Pajarillo - głównego artysty outsourcingowego w Naughty Dog - w serwisie Linkedin. W opisie swojego zawodowego doświadczenia deweloper wspomina o byciu „odpowiedzialnym za nadzorowanie produkcji wszystkich zewnętrznych zasobów graficznych związanych ze środowiskiem, bronią i interaktywnymi rekwizytami do dwóch kultowych gier: The Last of Us: Part One i The Last of Us 2: Remastered”.

Temat odświeżonego wydania The Last of Us 2 powraca niczym bumerang już od lat. Możliwe jednak, że termin „remastered” jest po prostu obszernym skrótem myślowym. Najnowsza produkcja Naughty Dog nie zestarzała się jeszcze na tyle, by potrzebować znaczącego odświeżenia oprawy graficznej.

Bardziej sensownym ruchem wydawałoby się więc wydanie edycji „Director’s Cut”, w której twórcy dodaliby funkcje ekskluzywne dla PlayStation 5, jak optymalizację ładowania pod dysk SSD konsoli oraz obsługę haptycznych wibracji kontrolera DualSense. O produkcji nowej wersji wspominał niedawno Gustavo Santaolalla - kompozytor ścieżki dźwiękowej gry - w jednym z wywiadów.

Wydanie wersji reżyserskiej The Last of Us Part 2 pasowałoby do strategii Sony. Podobnych edycji doczekało się już m.in. Ghost of Tsushima: Director's Cut czy Death Stranding: Director's Cu, a zaledwie w zeszłym tygodniu na PS5 zadebiutowało Horizon Forbidden West: Complete Edition, zawierające podstawową wersję gry wraz z dodatkiem, cyfrową ścieżkę dźwiękową, cyfrowy artbook, a nawet i oficjalnym komiksem.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Last of Us: Part 2

PS4

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze