Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Następny Mass Effect będzie działał na silniku Frostbite 2

Nad grą pracuje BioWare Montreal.

Nowa część Mass Effecta będzie działać na silniku Frostbite 2, a prace nad tytułem trwają w studiu BioWare Montreal - czytamy na oficjalnym blogu BioWare.

Dotychczas produkcją gier z serii zajmowało się studio w Edmonton. Filia w Montrealu pomagała przy tworzeniu Mass Effect 2 - zrobili połowę filmików, niektóre misje i większość dodatków. Przy Mass Effect 3 byli zaangażowani jeszcze bardziej. Koprodukowali kampanię dla jednego gracza, w całości odpowiadają za multiplayer czy choćby nadchodzące rozszerzenie, Omega. Nad pracami z Edmonton czuwa producent serii, Casey Hudson.

Zespół BioWare Montreal

- Możecie być pewni, że dużo cech typowego Mass Effecta zostanie bez zmian: zwiedzanie kosmosu, mnogość ras i kinowy styl opowiadania historii. Ale wraz z nowym silnikiem próbujemy nowych rzeczy, zarówno w zakresie rozgrywki, jak i nowych wątków fabuły - zdradził Yanick Roy, dyrektor BioWare Montreal. Zapowiedział także, że gra wykorzysta niektóre systemy obecne w Dragon Age III: Inkwizycja. Nie podał jednak szczegółów.

Dragon Age III również działać będzie na Frostbite 2. Silnik znamy też z Battlefield 3, Medal of Honor: Warfigher, Need for Speed The Run i Army of Two: The Devil's Cartel.

- Chcielibyśmy Wam jak najszybciej pokazać jakie mamy pomysły na grę, ale minie sporo czasu zanim podzielimy się szczegółami. Uzbrojcie się w cierpliwość - podsumował Roy.

Komentarze