Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Namco zapowiada Soulcalibur: Lost Swords jako grę Free to Play

AKTUALIZACJA: Gra ukaże się w Europie.

Aktualizacja: Wydawca potwierdził, że Soulcalibur: Lost Swords ukaże się także w Europie, wyłącznie na PlayStation Network.

Namco Bandai opisuje tytuł jako „doświadczenie Free to Play dla pojedycznego gracza”, co wskazuje na brak trybów sieciowych. Poinformowano także, że wśród dostępnych postaci znajdą się Siegfried i Mitsurugi.

Więcej szczegółów poznamy w przyszłym tygodniu na targach Tokyo Game Show.

*

Oryginalna wiadomość: Namco Bandai poinformowało, że Soulcalibur: Lost Swords będzie kolejnym tytułem Free to Play w ofercie wydawcy.

Japoński magazyn Famitsu ujawnił (przez serwis Gematsu) nową odsłonę bijatyki bazującej na walce z wykorzystaniem broni. Namco Bandai opublikowało już darmowe wersje serii Tekken oraz Ridge Racer, a w planach jest także Ace Combat, więc ogłoszenie Soulcalibur: Lost Swords nie powinno być zaskoczeniem.

Nie opublikowano jeszcze szczegółów, ale można przypuszczać, że twórcy postawią na model dystrybucji podobny do Tekken Revolution, gdzie nowi bohaterowie pojawią się co jakiś czas. Jako jedną z platform docelowych wymienia się PS3.

Ostatnia odsłona serii Souls to Soulcalibur 5, wydana w ubiegłym roku na PlayStation 3 i X360. Kilka miesięcy temu informowano o sprzedaży na poziomie 1,56 mln egzemplarzy.

Jeszcze w tym roku na konsolach obecnej generacji zadebiutuje także Soulcalibur 2 HD Online.

Skan magazynu Famitsu. Źródło: Gematsu.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze