Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najpopularniejszy streamer świata porzuca Twitcha. Ninja wyłącznie w serwisie Mixer

Zaskakująca decyzja.

Tyler Blevins, znany jako Ninja, odchodzi z Twitcha. Streamer ogłosił, że od tej pory będzie organizował transmisje na żywo z gier wyłącznie w serwisie Mixer.

Amerykanin podkreślił, że „to tylko inna platforma”, a zmiana ma przyczynić się do „powrotu do korzeni”. Nie ujawniono oczywiście, czy platforma Mixer zapłaciła za ten zaskakujący dla wielu odbiorców transfer.

Właścicielem Mixera jest firma Microsoft. Producent Xboksa wielokrotnie starał się w przeszłości przyciągnąć użytkowników, ale to Twitch pozostaje najpopularniejszą platformą streamingową.

Nowy kanał Blevinsa jest już aktywny i oferuje darmowe subskrypcje na pierwszy miesiąc. Na czacie nieustannie pojawiają się wiadomości od fanów, choć streamer aktualnie nie nadaje żadnej transmisji.

Ninja zdobył największą popularność, kiedy zaczął grać na Twitchu w Fortnite Battle Royale w 2017 roku. W najlepszych miesiącach zarabiał około 500 tys. dolarów. W 2019 roku otrzymał - jak informował Reuters - milion dolarów od EA za promocję gry Apex Legends.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze