Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najpopularniejsze demo Steama powraca z kolejną fazą testów

Poznaliśmy termin.

Demo Dark and Darker cieszyło się rekordową popularnością podczas ostatniego Steam Next Fest. Twórcy, zachęceni sukcesem gry, potwierdzili termin startu kolejnej fazy testów.

Mroczne RPG zostało oficjalnym zwycięzcą festiwalu poświęconego wersjom demonstracyjnym gier, prześcigając nawet wyczekiwane Darkest Dungeon 2. Z tego też powodu twórcy zamieścili na serwerze Discord podziękowania wraz z zapowiedzią startu kolejnych playtestów gry.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim graczom za udział w niezwykle udanej fazie testów. Zebraliśmy masę użytecznych informacji, jednak wciąż mamy przed sobą sporo wyzwań. Z tego powodu zadecydowaliśmy o organizacji kolejnych playtestów przed wydaniem gry we wczesnym dostępie” - napisało studio Ironmace.

Następna faza wystartuje 14 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia. Wiemy, że długi czas czekania może być dla wielu z was rozczarowujący, jednak zależy nam, by następny kontakt z grą był jeszcze lepszy, niż poprzedni. Jeszcze raz dziękujemy wam wszystkim za niesamowite wsparcie!”.

Dla przypomnienia, Dark and Darker to hybryda RPG-a akcji oraz extraction shootera, w której wcielamy się w postać wojownika, maga lub łotra, by zejść do mrocznego lochu w poszukiwaniu skarbów. Zdobyty łup należy jednak wyprowadzić na powierzchnię, a to kończy się najczęściej porażką.

Zgodnie z planem twórców, produkcja powinna trafić do wczesnego dostępu na przełomie kwietnia i maja 2023 roku. Premierę pełnej wersji zaplanowano na czwarty kwartał tego roku. Tytuł zmierza jedynie na komputery osobiste.

Read this next