Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najnowsza aktualizacja PS Vita przygotowuje konsolę na premierę PlayStation 4

Patch 3.0 dostępny od dzisiaj.

Oprogramowanie przenośnego PlayStation Vita została zaktualizowane dzisiaj do wersji 3.0, przygotowując konsolę na premierę PlayStation 4.

Aktualizacja wprowadza między innymi aplikację „PS4 Link”, pozwalającą kontrolować nową konsolę i korzystać z gier wspierających funkcję „drugiego ekranu” na PS Vita.

Dodano obsługę trofeów z PS4 (pierwszy zestaw - z Battlefielda 4 - pojawił się na serwerach Sony wczoraj). Usprawniono listę znajomych, by uwzględnić większe możliwości PlayStation 4.

Można już także ustawić automatyczne pobieranie wszystkich przyszłych aktualizacji - wyjaśnia Sony na oficjalnym blogu.

Funkcje czatu rozbudowano o możliwość rozmowy z użytkownikami korzystającymi z PS4 lub z dedykowanej aplikacji na telefonach i tabletach - PlayStation App.

W patchu pojawiły się także panoramiczne ustawienia dla kamery, opcje rodzicielskie oraz możliwość bezprzewodowego przesyłu danych między Vitą i PS3.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze