Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nad CoD Modern Warfare 3 pracuje aż siedem zespołów. Gra może ominąć poprzednią generację

Potencjalny brak wersji na PS4 i Xbox One.

Wygląda na to, że nad Call of Duty Modern Warfare 3 będzie ogromną produkcją, a do prac nad nią zaangażowano aż siedem zespołów deweloperskich. Mimo tak dużych nakładów gra może ominąć starszą generację konsol, a przynajmniej Xboksów, co sugerują wpisy w sklepie Microsoftu.

Po miesiącach spekulacji i przecieków, Activision oficjalnie zapowiedziało tegoroczną odsłonę Call of Duty. Gra kontynuować będzie watki zapoczątkowane jeszcze w reboocie Modern Warfare (2019), a więc zabierze nas na współczesne pola walki. Ważną rolę w tej części odegra Vladimir Makarov, czyli główny antagonista oryginalnego Modern Warfare 3 z 2011 roku.

Najnowsza odsłona serii doczekała się już swoich stron w kilku cyfrowych sklepach, choć zamówienie przedpremierowe nie są jeszcze dostępne. Ze steamowej karty produktu dowiedzieliśmy się, że nad Modern Warfare 3 pracuje aż siedem różnych zespołów deweloperskich: Sledgehammer Games, Treyarch, Infinity Ward, Beenox, Raven Software, High Moon Studios i Demonware.

Najprawdopodobniej głównym studiem jest Sledgehammer Games, a pozostałe zespoły wspierają rozwój lub tworzą dodatkowe tryby (np. Treyarch może opracowywać tryb Zombies) oraz wersje na inne systemy (np. Beenox specjalizuje się w przenoszeniu gier na PC). Niemal na pewno Raven Software zajmuje się nową mapą dla Warzone 2.0, natomiast specjalnością Demonware są systemy matchmakingu oraz zbierania statystyk graczy.

Co ciekawe, przeglądając stronę gry w sklepie Microsoftu, nigdzie nie znajdziemy wzmianki o Xbox One, a wśród platform, na które zmierza nowe Modern Warfare 3, widnieje wyłącznie Xbox Series X/S. W PS Store nie ma jeszcze strony poświęconej nowemu Call of Duty, więc nie możemy porównać informacji ze sklepem Xbox. Choć mogło dojść do pomyłki, to nie możemy wykluczyć, że gra w istocie ominie poprzednią generację konsol.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze