Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Tajne dane wywiadowcze” w teaserze Modern Warfare 3. Ukryto w nim działający numer telefonu

Easter egg na SMS-y.

Po tygodniach przecieków i miesiącach spekulacji Activision potwierdziło w końcu, że tegoroczna odsłona Call of Duty będzie nosić podtytuł Modern Warfare 3. Oficjalnej zapowiedzi towarzyszył krótki i dość enigmatyczny teaser, w którym ukryto tajną wiadomość.

Sam zwiastun nie zdradza zbyt wiele - w zasadzie widzimy tylko tytuł i nowe logo gry oraz niewyraźne rysy kilku postaci. Jak się jednak okazuje, animacja skrywa ciekawego easter egga, którego cały czas mieliśmy pod nosem. Na początku zwiastuna widzimy jak charakterystyczna grafika od lat kojarzona z serią modern Warfare zmienia kolor z zielonego na czerwony.

Właśnie w tym momencie słychać w tle wibrację telefonu i dźwięk przeładowywanej broni, co zdaniem niektórych fanów może nawiązywać do misji No Russian z oryginalnego Modern Warfare 2. Tuż przed zmianą koloru, możemy zauważyć szereg cyfr ukrytych w grafice, tylko trzeba dobrze się przyjrzeć. Okazuje się, że to amerykański numer telefonu +12029183022, na który można wysłać SMS, by otrzymać „tajne dane wywiadowcze”.

Jeden z graczy postanowił wysłać wiadomość na wskazany w zwiastunie numer. W odpowiedzi znalazły się informacje o regulaminie i prośba o wyrażenie zgody na otrzymywanie cyklicznych wiadomości marketingowych. Po wyrażeniu zgody do fana wysłano informacje o „zbliżającym się konflikcie” oraz o tym, że ktoś potrzebuje osób „z doświadczeniem w Al Mazrah”, czyli na jednej z map znanych z serii.

Gracz otrzymał też niewyraźne zdjęcie kopuły znajdującej się na wspomnianej mapie, co można powiązać z nadchodzącym do Warzone 2.0 wydarzeniem, w trakcie którego najprawdopodobniej zobaczymy pełny zwiastun Modern Warfare 3. Event w grze najprawdopodobniej rozpocznie się 17 sierpnia i będzie wiązał się z wykonaniem kilku zadań, po których gracze będą mogli lepiej poznać nadchodząca produkcję.

To jednak nie wszystko, ponieważ niektórzy internetowi twórcy związani z Call of Duty otrzymali tajemnicze paczki i wiadomości, z których dość jasno wynika, że w Modern Warfare 3 powróci znana z Modern Warfare (2019) mechanika slide cancelling (przerywanie wślizgu). Dobrze wykorzystana technika pomagała w trybie sieciowym poruszać się o wiele szybciej, choć fani są podzieleni w tej kwestii i trudno jednoznacznie ocenić, czy to dobra, czy zła wiadomość.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze