Skip to main content

Nowe Fable pojawi się przed The Elder Scrolls 6

Zapewnia Phil Spencer z Microsoftu.

  • W kolejne Fable zagramy przed The Elder Scrolls 6
  • Gra zachowa charakterystyczne dla siebie elementy i będzie lekkim RPG

Phil Spencer, który w Microsofcie jest szefem działu Xbox, przekonuje, że The Elder Scrolls 6 ukaże się później niż nowa odsłona Fable.

Niedawno menedżer uczestniczył w podcaście dziennikarzy serwisu IGN. W trakcie rozmowy - przytaczanej przez PC Gamer - opowiedział między innymi o wymienionych produkcjach, a także Avowed od deweloperów ze studia Obsidian Entertainment.

Zobacz na YouTube

Spencer zaznaczył, że kolejna część Fable pojawi się wcześniej niż The Elder Scrolls 6, ale nie ujawnił konkretnych terminów. Wyraził też nadzieję, że twórcom gry z Playground Games uda się zachować elementy charakterystyczne dla cyklu, który jest „lekkim” RPG, utrzymanym w brytyjskich klimatach.

Szczegóły na temat projektu nie są znane - dotychczas zaprezentowano jedynie zwiastun, który jest animacją bez fragmentów gameplayu. Jakiś czas temu szef działu Xbox zaapelował do fanów, by zaufali studiu, znanym do tej pory jedynie z wyścigowej serii Forza Horizon.

W rozmowie Spencer odniósł się też do podobieństw między Avowed a The Elder Scrolls 6. Menedżer stwierdził, że choć obie produkcje to „poważne” RPG, to znacznie różnią się od siebie. Dodał, że gracze zauważą duże odmienności.

Wszystkie wspomniane pozycje zmierzają na PC i konsole Xbox.

Zobacz także