Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake Persony 3 może zagościć na Xbox Games Showcase

Coraz głośniej mówi się o odświeżeniu kultowego jRPG.

Od jakiegoś czasu coraz głośniej mówi się o domniemanym remake'u klasycznego jRPG z PS2. Najświeższe plotki głoszą, że nową wersję Persony 3 zobaczymy już w przyszłym miesiącu, a pojawić miałaby się ona na pokazie Xbox Games Showcase. | PLOTKA

Doniesienia na ten temat pojawiły się na forum ResetEra, gdzie użytkownik Im A Hero Too zasugerował, aby wszyscy zainteresowani serią Persona oglądali prezentację Microsoftu 11 czerwca. Łączy się to z wcześniejszymi informacjami od tego samego insidera, według których Atlus od dawna szykował się do kilku zapowiedzi, a remake Persony 3 mielibyśmy zobaczyć tego lata.

Warto wspomnieć, że wspomniany użytkownik został zweryfikowany przez moderatorów ResetEry i już w przeszłości był źródłem kilku przecieków związanych z grami Atlusa - donosił między innymi o pracach nad odświeżeniem trójki oraz wspominał o Personie 6.

Na początku roku japoński magazyn Famitsu przygotował obszerny zbiór „kartek świątecznych” od wielu azjatyckich twórców. Przedstawiciele firmy Atlus zdradzili za ich pośrednictwem, że w najbliższych miesiącach pojawi się kilka niezapowiedzianych dotąd produkcji. Niedawno do sieci wyciekł też krótki fragment nagrania, na którym możemy zobaczyć gameplay domniemanego remake'u Persony 3.

Rychłe zapowiedzi i nieodległe premiery pasują też do planów Segi, która wydaje gry studia Atlus. Japońska korporacja w ostatnim raporcie finansowym poinformowała, że do końca bieżącego roku fiskalnego zamierza wypuścić na rynek aż 12 gier na PC i konsole, z których nie wszystkie zostały już zapowiedziane. Ponadto Sega zamierza nadal wprowadzać swoje gry do subskrypcji Game Pass i PS Plus.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze