Skip to main content

Projektant rozgrywki Cyberpunk 2077 zajmie się walką w Fable

Nowa praca Pawła Kapały.

Paweł Kapała, projektant Wiedźmina 3 i starszy projektant rozgrywki przy Cyberpunk 2077, od lipca obecnego roku pracuje w brytyjskim studiu Playground Games, gdzie zajmuje się nową odsłoną Fable.

Zmianę pracodawcy zauważył serwis The Gamer, przeglądając profil polskiego dewelopera w serwisie LinkedIn. Mężczyzna spędził w CD Projekcie niecałe 7 lat.

Zobacz na YouTube

Zaczynał jako projektant Wiedźmina 3, by w rozszerzeniach Serca z Kamienia oraz Krew i Wino zajmować się walką. W Cyberpunk 2077 awansował na stanowisko starszego projektanta rozgrywki.

W brytyjskim studiu również będzie odpowiadał za potyczki. „Projektowanie i implementowanie walki w Fable" - głosi opis jego obowiązków we wspomnianym profilu LinkedIn.

- Jedyne, co mogę powiedzieć o Fable: spójrzmy na dorobek zespołu Playground i tego, gdzie podnieśli poprzeczkę w tworzeniu gier, co pokazali już w zapowiedzi Forza Horizon 5 - apelował w sierpniu Phil Spencer, szef działu Xbox.

Z analiz wynika, że oddział zajmujący się nowym Fable składa się z doświadczonych deweloperów, pracujących w przeszłości w Rocksteady, Ninja Theory, Gearbox czy BioWare. Główną scenarzystką jest Anna Megill, odpowiedzialna za opowieść cenionego Control. Teraz do grona dołączył Kapała.

Zobacz także