Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Na film lub serial w świecie Cyberpunka jeszcze poczekamy. CD Projekt podaje odległy termin

Wspomniano też o „Edgerunners”.

CD Projekt potwierdziło niedawno, że jednym z projektów, który rozwinie uniwersum Cyberpunk 2077, będzie filmowa lub serialowa adaptacja live-action. Teraz dowiedzieliśmy się, że na premierę produkcji będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Wieści przekazał Michał Nowakowski - szef ds. marketingu w CD Projekt - podczas konferencji dla inwestorów. Dowiedzieliśmy się, że widowisko w świecie Cyberpunka na pewno nie zadebiutuje w 2024 roku. Nie poznaliśmy potencjalnej daty premiery, ale logicznie będzie założyć, że najszybszym terminem pozostaje 2025 rok.

- Nie omawiamy tutaj konkretów, ale jedną z ogłoszonych rzeczy, które nie ukażą się przyszłym roku, ale będą rozwijane lub przesunięte na jeszcze następny rok, jest projekt tworzony we współpracy z Anonymous Content - mówił Nowakowski.

Przypomnijmy, że na ten moment wiemy jedynie, iż produkcja powstaje. Firma wciąż nie potwierdziła, czy będzie to film, czy może serial. Za główną część prac odpowiada wspomniane Anoymous, która w dorobku ma szereg znanych i cenionych produkcji, takich jak „Detektyw” oraz „Mr. Robot”, a także filmy: „Zjawa” czy „Spotlight”.

Na początku października ujawniono, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc odległy termin premiery nie powinien dziwić. Jako że o Cyberpunku mowa, podczas konferencji nie mogło zabraknąć tematu anime „Edgerunners”. I tutaj obyło się bez dobrych wieści.

- Nie zapowiedzieliśmy drugiego sezonu anime »Edgerunners« - odpowiedział krótko Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu ds. finansowych. - Z tego też powodu nie możemy komentować premiery w 2024 roku ani w żadnym innym terminie. Mamy ambicję, aby zrobić więcej w dziedzinie animacji, ale mówiliśmy o tym już wielokrotnie w przeszłości”.

Jak to zwykle bywa, konferencja okazała się źródłem wielu innych ciekawych informacji. Firma podała najnowsze wyniki sprzedażowe Cyberpunk 2077: Widmo Wolności i zdradziła, ilu deweloperów pracuje już nad rozwojem nowego Wiedźmina.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze